Nie wszystko wszystkim pasuje. No na pewno wie każdy, który chociaż raz spojrzał na siebie, przed lusterem krytycznie. Jedną z kontorwersyjnych części naszej garderoby są na pewno legginsy. Obcisłe spodnie uwypuklają nam każdą fałdę tłuszczyku czy inne nierówności na naszym ciele.
Jednak wiele osób, mimo nieodpowiedniej figury, która jeszcze bardziej zostaje podkreślona przez obcisłe spodnie, podąża za trendami w modzie.
Coraz więcej powstaje blogów, na których umieszczone są zdjęcia osób, wyglądających niedobrze w obcisłych spodniach.

Najczęstyszym błędem popełnianym, przez kobiety to fakt, że noszą legginsy jak spodnie. Jest to wysoko zabronione, aby zastępować spodnie, legginsami. Koniecznie powinniśmy je nosić z sukienkami, spódniczkami czy tunikami. Jednak nigdy do obcisłych, krótkich koszulek.
Legginsy noszone jak spodnie są pod ryzykiem pojawienia się tak zwanego „camel toe”, czyli pokazywanie się w za obcisłych spodniach, przez które widać części intymne. Camel toe, w polskim tłumaczeniu „palec wielbłąda” to angielskie określenie na obcisłe spodnie lub bieliznę wcinającą się w srom u kobiet przypominających kopyto wielbłąda.
Na camle toe przyłapaliśmy już Rihannę, Kelis, Lady Gagę, Beyonce, Lily Allen, Nicole Kidman, Mische Barton, Kim Kardashian, Britney Spears, Jessice Simpson oraz Alicie Keys.
Co wy sądzicie o noszeniu legginsów zamiast spodni? Jest to dla was niesmaczny widok?