Studio architektoniczne W2Y2L przedstawiło nowy ultranowoczesny, futurystyczny projekt centrum handlowego, rozrywki i sportu w jednym, Nangjing Jianning Highrise Complex. Miejscem realizacji projektu jest Hayguane (Nanjing, Chiny), południowa strona historycznego Jianning Road. Ze względu na charakter miejsca budowla ta powinna idealnie wtopić się w otaczający krajobraz, tak aby została zachowana równowaga z naturą i tradycją.

Jest to architektoniczna propozycja połączenia budynku z tradycyjnym ogrodem chińskim. Ogród chiński to wyważona kompilacja skał, wody, wzgórz i kwiatów. Było to wyzwaniem dla architektów, którzy poradzili sobie z tym świetnie, wpajając w estetykę miasta naturę.

Przyglądając się realizowanym w Chinach projektom architektonicznym mogę powiedzieć, że współcześni architekci starają się tworzyć eko-budowle, które nawiązują do tradycji chińskiej, ale nie do tradycyjnych chińskich budynków. Nowe pokolenie tworzy własną, ultranowoczesną architekturę, zmieniając krajobraz Chin, kreując go.


Autor: Natalia Kurantowicz