Często wydaje się, że to co ciepłe i grube wyklucza się z tym, żeby było sexy i kobiece. Ile razy zakładałaś sweter i uważałaś, że wyglądasz staro i nie modnie. Wydaje się, że ze swetrem twoja stylizacja będzie nudna, nieciekawa. Jesteś w błędzie. Dzianina naprawdę może być trendy. Zapomnij o gryzącej wełnie, która była tak gruba, że nie mieściła się pod kurtką. Teraz tkaniny są bardzo dobre gatunkowo, cieńsze, a co się z tym łączy wygodniejsze. Kardigany były modne już w jesieni jako ciepłe nakrycie. W zimie musisz nosić je pod kurtkę. Wybierz wtedy płaszcz, bo wystający długi sweter spod krótkiej kurtki nie zawsze będzie dobrze wyglądać. Kardigany wybierz szare, czarne, brązowe albo w modnym granacie. Mogą być bez guzików, wtedy dobierz do nich pasek. Długi sweter uszyty na planie prostokąta jest bardzo wygodny. Możesz go dowolnie układać, zakładać i owijać. Daje to dużo możliwości, żeby twój strój nie był nudny. Ale jeśli twój sweter jest skomplikowany, niech reszta stroju pełni tylko tło.

Dzianinowe swetry mogą być zapominane, mogą być golfem z długim i krótkim rękawkiem. Możesz wtedy kombinować, przebierać się i stylizować na dużo sposobów. Możesz wkładać po rozpinany sweter koszulę albo t-shirt. Wkładaj go do dżinsów, ale i do tweedowej spódnicy, czy spodni z wełni. Rozepnij guziki i przewiąż się paskiem. Możesz wybrać też dzianinowe sukienki lub tuniki. Wybierz te obcisłe i sexy. Będą idealnie podkreślać twoją figurę. Za duże swetry za to mogą Cię pogrubić. Sukienka dzianinowa będzie dobrze wyglądać do długim kozaków, a na wiosnę włożyć ją do szpilek. 
Możesz także mieszać dzianiny z innymi materiałami. Letnia sukienka z kardiganem nie powinna źle wyglądać. Jeśli zdecydujesz się wybrać coś wełnianego uważaj na gatunek. Tania wełna będzie się źle wyglądała już po pierwszym praniu. Gwiazdy też lubią dzianinę. W dzianinowej sukience wystąpiła Magdalena Cielecka. W przeszłości Brigitte Bardot ukochała sobie obcisłą dzianinę. 
Możesz wybrać także dodatki w norweskim stylu. Spotkasz buty z wełny, torby i oczywiście rękawiczki i szaliki.