Jak wygląda zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe to kompleksowa kuracja, pozwalająca na wyeliminowanie zanieczyszczeń oraz zainicjowanie procesów regeneracyjnych skóry. Zabieg podzielony jest na kilka etapów. Na początku następuje złuszczenie martwego naskórka, co pozwala na usunięcie nadmiaru sebum i odblokowanie porów.

W kolejnych fazach ma miejsce oczyszczanie skóry za pomocą wodoru pod ciśnieniem. Dzięki temu usuwane są zanieczyszczenia (znajdujące się głęboko w skórze). W skutek oczyszczania substancje odżywcze mają łatwiejszy dostęp - docierają do wszystkich warstw skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej natleniona i wygląda młodziej. Podczas zabiegu często korzysta się też z ultradźwięków lub fal radiowych, które pozwalają na głębsze wprowadzenie składników aktywnych.

Jakie są rezultaty oczyszczania wodorowego?

Zastosowanie wodoru pozwala na pozbycie się reaktywnych form tlenu, czyli szkodliwych wolnych rodników. Dzieje się tak dlatego, że wolne rodniki łączą się z jonami wodoru i zostają unieszkodliwione. Pozbycie się tych niesparowanych atomów działa korzystnie na skórę, ponieważ dzięki temu częściowo zahamowane zostają procesy starzenia.

Zabieg daje efekt odmładzający, a cera po jego zastosowaniu staje się pełna blasku i optymalnie nawilżona. Poprzez pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych, zwiększa się jej elastyczność i napięcie. Ponadto zabieg wykazuje kompleksowe działanie oczyszczające: zmniejsza stany zapalne, hamuje nadmierne wydzielanie sebum, redukuje przebarwienia i odblokowuje pory.

Oczyszczanie wodorowe powoduje również przyspieszenie metabolizmu skóry, dzięki czemu komórki szybciej się odnawiają. Skutkuje to z kolei spowolnieniem procesów starzenia się skóry.

Kiedy widoczne są efekty oczyszczania wodorowego?

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu! Cera staje się oczyszczona, nawilżona i uzyskuje równomierny koloryt. Ponadto rozpoczyna się w niej proces regeneracyjny, który trwa jeszcze przez jakiś czas. Skóra w ciągu kolejnych tygodni staje się jeszcze bardziej odmłodzona, jędrna oraz promienna.

Końcowe efekty oczyszczania wodorowego uzależnione są zawsze od indywidualnych uwarunkowań. Dlatego w niektórych przypadkach potrzebne może być wykonanie kilku zabiegów oczyszczania wodorowego, aby osiągnąć maksymalne rezultaty.

Dla kogo jest oczyszczanie wodorowe?

Zabieg ten przeznaczone jest dla różnych typów skóry. Szczególnie skorzystają na nim osoby z cerą dojrzałą, ziemistą oraz wszyscy, którzy chcą zapobiec przedwczesnym procesom starzenia. Oczyszczanie wodorowe usuwa nagromadzone w skórze substancje, które dostają się do niej wraz z zanieczyszczonym powietrzem, Dzięki skutecznemu usuwaniu zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, zabieg ten będzie też doskonałą formą terapii dla skóry trądzikowej. Jest to również świetna metoda oczyszczania twarzy dla cery wrażliwej, a nawet naczynkowej. Nie podrażnia bowiem mocno skóry, w przeciwieństwie do wielu peelingów mechanicznych.

Gdzie wykonać można oczyszczanie wodorowe?

Kuracja ta powinna zostać przeprowadzona przez profesjonalistę, wykwalifikowanego w zakresie medycyny estetycznej. Dlatego warto poszukać sprawdzonego gabinetu, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. Poszukując kliniki medycyny estetycznej w Poznaniu, warto wziąć pod uwagę gabinet Skin-Medic, który wyróżnia długoletnie doświadczenie i pozytywne opinie klientów.