Czym jest i jak działa bimatoprost?

Bimatoprost to organiczny związek chemiczny, który do niedawna stosowany był jedynie w  kroplach do oczu. To produkt syntetyczny, który wykorzystywany był w kuracjach leczniczych przy jaskrze. Jednak specjaliści zauważyli, że osoby, które poddawały się kuracji z kroplami z bimatoprostem mają niezwykle grube, ciemne i długie włoski okalające oczy. Badania wykazały, że ten związek chemiczny wykazuje korzystne działanie na wzrost oraz kondycję rzęs. To właśnie dlatego został jednym z często wykorzystywanych składników przy produkcji odżywek do rzęs. Więcej o działaniu tego składnika w odżywkach znajdziesz na stronie porównującej dwie odżywki bazujące na bimatoporoście: https://eleverlashpoland.pl/blog/porownania/long-4-lashes-serum-do-rzes-porownanie-z-odzywka-eleverlash-efekty-sklad-opinie/ .

Odżywka do rzęs z bimatoprostem – skuteczność

Odżywki do rzęs z bimatoprostem mają potwierdzoną skuteczność oraz niezawodne działanie. Ich stosowanie przyczynia się do naturalnego wydłużenia fazy wzrostu włosków, dzięki czemu rzęsy zwiększają swoją długość i objętość. Dodatkowo bimatoprost pogłębia naturalny kolor włosków, co sprawia, że rzęsy stają się ciemniejsze.

Jakie opinie ma odżywka do rzęs z bimatoprostem?

Kobiety decydujące się na stosowanie odżywki do rzęs z bimatoprostem potwierdzają, że są to kosmetyki o wysokiej skuteczności. Dobrymi opiniami i dużą popularnością cieszy się odżywka do rzęs EleverLash.

Warto jednak pamiętać, że kosmetyk na porost rzęs musi być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta. Należy go aplikować regularnie, by kuracja była skuteczna i wykazywała zadowalające efekty. Zaleceniem producenta jest stosowanie odżywki do rzęsy przynajmniej raz dziennie w godzinach wieczornych.