Do czego mogą się przydać ropuchy? W bajce wystarczy pocałować to mało przyjemne zwierzę, żeby w nagrodę zmieniło się w całkiem sympatycznego i przystojnego księcia. W rzeczywistości nie ma jednak tak dobrze. Zamiast księcia wielbicielki ropuch mogą liczyć za to na… śliczne pantofelki.
Australijska projektantka butów znalazła niebanalne zastosowanie dla wstrętnych płazów. Karine Emanouel te najmniej lubiane zwierzęta w Australii postanowiła poddać wyjątkowej metamorfozie i przerobić na eleganckie, damskie szpilki.

Ropuchy, jakie są, wiadomo. Odrażające i brzydkie. Zdaniem mieszkającej w Melbourne dizajnerki, w ten sposób robi coś dobrego dla środowiska, bo zmienia je w coś pięknego i użytecznego.

Buty o kilkunastocentymetrowych obcasach, na czubkach wyścielane ropuszą skórą, można kupić w dwóch kolorach: czarnym i beżowym. Dostępne są w sprzedaży online na jej witrynie internetowej. 
Potrzebna do produkcji jednej pary szpilek jest skóra sześciu ropuch. Jeśli ten fakt nie zmiękczy serc amatorek oryginalnych szpilek, może zrobi to wygórowana cena – 540 dolarów. Jej wysokość projektantka tłumaczy tym, że ropuchy są małe i zdjęcie z nich skóry to mrówcza praca