Producenci papieru toaletowego

Nie tak dawno mogliśmy wszyscy doświadczyć na własne oczy, a także na własnej skórze, jak ważnym produktem jest papier toaletowy. Dziś jest już to przedmiotem żartów, ale nie można zapomnieć, że na początku światowej pandemii, w Polsce ze sklepowych półek najszybciej zniknęły dwa produkty: ryż i właśnie papier toaletowy. Jeśli dodać do tego, że starsze pokolenie wciąż pamięta czasy, gdy papier toaletowy uważany był za dobro luksusowe, a zdobycie każdej rolki graniczyło z cudem. Jednocześnie w tamtym okresie dostępny był jedynie tzw. szary papier toaletowy, który dziś jest już rzadziej użytkowany. Czy to dobrze? Zależy, z jednej strony z pewnością zapewnia mniejszy komfort, z drugiej jednak należy pamiętać, że jest on wytwarzany z makulatury, w związku z czym jest ekologiczny.

Na szczęście w XXI wieku producenci papieru toaletowego poniekąd rozpieszczają nas pod względem szerokie wyboru ich produktów. Na sklepowych półkach znajdziesz o wiele więcej typów papierów toaletowych, dlatego z pewnością w zaledwie kilka chwil kupisz coś odpowiedniego dla siebie. Do Twojego wyboru są m.in. papiery białe i z wzorami, papiery toaletowe o różnego fakturze i perfumowane, a także nawilżane papiery toaletowe. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy papier toaletowy!

Liczba warstw w papierze toaletowym

To bezsprzecznie jeden z najważniejszych parametrów tego typu produktów. Liczba warstw papieru toaletowego decyduje przede wszystkim o jego rzeczywistej trwałości oraz odporności np. na podarcie. Im więcej warstw będzie posiadał, tym będzie wygodniejszy w użytkowaniu, a do tego będzie również delikatniejszy. Na półkach w sklepach najwięcej jest papierów toaletowych dwuwarstwowych, czterowarstwowych oraz jednowarstwowych, kto wie, czy producenci papieru toaletowego nie zaskoczą nas czymś jeszcze!

Długość rolki papieru toaletowego

To również ważny czynnik, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem. Przyjmuje się, że standardowa długość rolki papieru toaletowego wynosi 20 metrów, w rzeczywistości jednak nie zawsze tak to wygląda. A oczywiście im dłuższa będzie rolka papieru toaletowego, na tym dłużej starczy. Kupując papier toaletowy nie możesz jednak sugerować się grubością rolki w opakowaniu, gdyż niektórzy producenci papieru toaletowego stosują specjalne sztuczki, dzięki której rolka optycznie wydaje się większa. Chodzi tu np. o puszenie papieru toaletowego. Często można się z tym spotkać np. w promocyjnych opakowaniach papieru toaletowego. Co ciekawe, jednym z mniej istotnych czynników decydujących o wyborze papieru powinna być jego cena. W rzeczywistości bowiem różnice w cenie artykułów poszczególnych producentów nie są zbyt duże, dlatego zdecydowanie zalecany postawić na komfort oraz higienę, wybierając naprawdę jakościowy papier toaletowy.