…swoje paznokcie. Moje drogie Panie, idzie lato a w raz z nim czas sandałków, japoneczek i bosych stóp na plaży. Ale za nim do tego dojdzie, należy nasze stopki doprowadzić do porządku, co by nie straszyły przechodniów.
Dzisiaj przedstawię wam ekspresowy, domowy sposób na pedicure.  Nie jest to to samo co profesjonalny, ale od czegoś trzeba zacząć…
Przede wszystkim trzeba zebrać wszystkie niezbędne rzeczy wokół siebie, aby potem nie latać i nie marnować sobie czasu. Więc potrzebne będą nam: ręcznik, miska, sól, mydło w płynie (w kostce też może być), drewniany patyczek do skórek, cążki do wycinania skórek (przy dużych skórkach niezbędne), pilniczek (najlepiej szklany, broń Boże metalowy), kawa mielona, śmietana, miseczka, krem lub żel do stóp, zmywacz, baza pod lakier, lakier w ulubionym kolorze i lakier nawierzchniowy. I możemy zaczynać.
1)    Zanim przystąpisz do pedicure zmyj stary lakier. Następnie nasyp do miski trochę soli i wlej kilka pompek mydła w płynie lub włóż kostkę (którą wyjmiesz po chwili gdy trochę rozpuści się w wodzie). Zalej wszystko dosyć ciepłą, ale nie gorącą wodą bo nie włożysz do tego nogi. Mocz stopy 10-15 minut.
2)    Wyjmij jedną nogę i osusz ręcznikiem. Drewnianym patyczkiem odsuń skórki, powinny być już tak zmiękczone, że nie potrzeba już używać preparatu do zmiękczania skórek.  Jeśli są jakieś wybitnie duże należy je wyciąć, miejcie jednak na uwadze, że im częściej są wycinane tym szybciej odrastają. Włóż nogę z powrotem do  miski i zajmij się drugą.
3)    Gdy pozbyłyśmy się skórek czas na peeling. Do jego wykonania potrzebujesz śmietany i kawy mielonej. Wymieszaj wszystko w miseczce.  Wyjmij jedną nogę i delikatnie osusz ręcznikiem, aby skóra była jeszcze lekko wilgotna. Połowę papki nałóż na stopę i masuj okrężnymi ruchami ok. 1-1,5 minuty. Opłucz w wodzie, osusz ręcznikiem i nałóż krem do stóp. Przejdź do drugiej nogi. Peeling tego typu nie pozbawi nas zgrubień na stopie (które najlepiej usuwać frezarką), ale pozostawi je  jedwabiście gładkie.
4)    Przemywamy paznokcie zmywaczem w celu odtłuszczenia płytki i zabieramy się za malowanie. Na początek nakładamy bazę pod lakier, aby zabezpieczyć paznokieć przed przebarwieniem. Na to kładziemy 2 warstwy lakieru w ulubionym kolorze, a gdy chwilę przeschnie nakładamy utwardzacz czy nawet zwykły lakier bezbarwny.
I voila wasze stopki są gotowe na podbój lata.