Na wystawie „Światowe wzornictwo z Polski” możemy zobaczyć 40 produktów polskich projektantów w siedmiu działach tematycznych, które identyfikują mocne strony polskiego wzornictwa i jego konteksty. Te działy to: Rodzimość, Potencjał przemysłu, Estetyka, Inżynieria, Projektowanie uniwersalne, Ergonomia, Cyfrowe technologie. Twórcy wystawy Beata Bochińska oraz Krzysztof Bielski  pokazują, że nasz rynek designu powoli jest na światowym poziomie. Polscy projektanci stają się coraz lepsi. Dowodem na to, że projektant Oskar Zięta, wyróżniony prestiżowym Red Dot Design Award 2008 za stołek Plopp dla Hay.

Ploop przypomina nadmuchaną zabawkę lub dziwaczny materac. Jednak patrząc  na projekt, trudno uwierzyć, że został wykonany z solidnej blachy. Laserowo wycinane arkusze są spawane, a potem nadmuchiwane aż do uzyskania trójwymiarowej, wytrzymałej formy.

Ploop świadczy nie tylko o doskonałej kreatywności naszego rodaka, ale również o doskonałej wiedzy technologicznej!

Celem wystawy jest promowanie polskiego wzornictwa oraz odpowiedzenie na pytania:

Czym jest dzisiaj wzornictwo?, Jakich wartości dodanych poszukujemy dzisiaj w produktach, Jakie jest polskie wzornictwo? Czy polskie wzornictwo jest czytelne, akceptowalne dla odbiorców poza naszym krajem, a jednocześnie ma rys rodzimości, który potrafi wykorzystać nasze odrębne obyczaje i upowszechnić się w świecie