Czym jest serwis SMS?

Komunikaty, które są konieczne w kontakcie między firmą, a jej klientami, czyli powiadomienia SMS, to automatyczne wiadomości tekstowe, które są wysyłane przez system SMS, łączący się z zewnętrznym narzędziem e-commerce, marketing automation, e-commerce, czy SaaS. Do tworzenia wiadomości wykorzystuje się szablony treści SMS.

Decydując się na kampanię powiadomień PUSH serwis SMS, wysyłasz klientom powiadomienia, inaczej nazywane wiadomościami transakcyjnymi, nie potrzebując do tego zgody marketingowej RODO. Wiadomości takie są bowiem częścią usług, które świadczy firma, dlatego też takie wiadomości nie mogą być uznane za spam. Serwis SMS pozwala na błyskawiczne wysyłanie powiadomień SMS, bowiem firma hostingowa  szybko klasyfikuje wiadomość i przekazuje ją operatorowi komórkowemu.

Rodzaje powiadomień SMS – SerwerSMS radzi

Platforma SerwerSMS wspomaga firmę w kampaniach marketingowych, prowadząc masową wysyłkę powiadomień SMS. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, SerwerSMS pomoże zarządzać powiadomieniami o postępach procesu zakupowego, dostawie, czy reklamacji. SMS serwis to także sposób na badanie satysfakcji NPS. Dzięki powiadomieniom łatwo i szybko poinformujesz klientów o promocjach, wyprzedażach, czy konkursach, zwiększając tym samym przychody.

Sklepy stacjonarne i lokale usługowe mogą przy połączeniu z kalendarzem wysyłać powiadomienia o umówionej wizycie. Klient, czekający na paczkę od kuriera, szybciej zobaczy powiadomienie SMS z podaną datą i godziną dostawy, niż gdyby ta informacja przyszła mailowo.

Powiadomienia SMS to także fantastyczna opcja dla medycyny i ochrony zdrowia. Kiedy połączy się system do obsługi pacjentów z serwisem SMS, pacjenci otrzymują wiadomości z przypomnieniem o wizycie, czy powiadomieniem o wystawionej recepcie.

SMS serwis jest także w kręgu zainteresowań urzędów, instytucji publicznych, NGO i OSP. Serwis SMS jest już od jakiegoś czasu używany przez te instytucje do wysyłania najważniejszych wiadomości o wydarzeniach i sprawach lokalnych. Wiemy, kiedy nadchodzi silna ulewa czy burza, a także kiedy nasz paszport jest gotowy do odbioru.

Ile kosztuje SMS serwis i co dostajemy w pakiecie?

SerwerSMS oferuje dwie możliwe formy płatności. W planie miesięcznym (Post-Paid) wybieramy jeden z czterech pakietów, które różnią się od siebie liczbą oferowanych funkcji, darmowych wiadomości SMS czy możliwą liczbą odbiorców.

Możesz także wybrać opcję planów przedpłaconych (pre-paid), w których wybierasz kwotę doładowania, która określa wysokość stawki rozliczeniowej. Im większą kwotę doładowania wybierzesz, tym niższa jest cena wiadomości SMS full z nazwą alfanumeryczną.