Jako, że nowy rok już trwa warto się zastanowić nad nadchodzącymi premierami gier komputerowych. A już dziś możemy Was zapewnić, że kryzys wydaje się nie dotykać producentów gier. Oto krótka lista tego, co możecie się spodziewać w nowym roku.

Zacznijmy od Crysis 2. Wszyscy pamiętamy, jaką rewolucją pod względem grafiki była pierwsza część. Twórcy wspominają o tym, że część druga zostanie osadzona w innym środowisku niż pierwsza. Czyżby zatem akcja miała przenieść się na tereny bardziej zurbanizowane?

Kolejna na tapecie gra również opatrzona jest numerem 2 i także jest kontynuatorem hitu. Starcraft 2 to strategia, która będzie musiała sprostać wymaganiom graczy, wśród których pierwsza część zdobyła duże uznanie. Fani strategii będą mieć zatem niezłą ucztę, która zostanie rozpoczęta najpewniej około połowy tego roku.

Były gry z dwójką w tytule, teraz czas na kolejną cyfrę – 3. Wyczekiwany już dość długo RPG, który ma się stać hiciorem na miarę jego poprzedników. Diablo 3 będzie już w pełni trójwymiarowe, graczy czeka także kilka modyfikacji związanych ze sposobem rozgrywki.

A teraz tytuł, który już ukazał się na konsole, ale pecetowcy już odkładają na jego zakup kasę. To Assassin’s Creed II. Planowana data wydania to pierwszy kwartał roku 2010.

Warto wspomnieć jeszcze o kolejnym już planowanym dodatku do World Of Warcraft. Sieciowa gra wszechczasów znów poszerzy swoje możliwości o kolejną grywalną rasę i zwiększony poziom maksymalny postaci.

To tytuły, o których wiemy. Ciekawe, co designerzy producentów wymyślą nowego? Bo przecież nowe pomysły na rynku gier również są pożądane – ileż można grać w to samo?