1)Micheal Jackson- król muzyki pop i wielki zwolennik operacji plastycznych, na jakie wydawał fortunę i przez które ostatecznie podupadł na zdrowiu. Po zabiegu wybielania skóry, licznych operacjach nosa i ust dziennikarze podejrzewali nawet, iż Jackson zachorował na trąd. Jedyna informacja, która została potwierdzona po śmierci Jacko to fakt, że zażywał on bardzo duże ilości środków przeciwbólowych od kiedy podczas kręcenia jednego z teledysków jego włosy zaczęły płonąć. W związku z kolejnymi bolesnymi operacjami dawka leków zwiększała się aż do ostatniej śmiertelnej porcji. Obserwując życie i rozterki Micheal’a warto zastanowić się na tym czy operacje plastyczne naprawdę są czymś wartym zaryzykowania życia.

2)Madonna- wokalistka, która wystąpiła ostatnio na lotnisku Bemowo w Warszawie znana jest m.in. z tego, iż chcąc upiększyć się stosując chirurgię plastyczną odniosła wręcz odwrotny skutek. Jej twarz po wstrzyknięciu jadu kiełbasianego (tej metodzie hołduje polski stylistka T. Jacyków) wygląda bardzo nienaturalnie, a wręcz groteskowo. Ciało chude i żylaste nie dodaje bynajmniej uroku królowej muzyki pop. Czy Madonna próbuje bezskutecznie wygrać z czasem? Zegar biologiczny wciąż tyka, a co się odwlecze to nie uciecze.

3)Cher- popularny głównie w latach 80-tych i 90-tych wokalistka wielokrotnie przyznawała, że poddała się kilku operacjom plastycznym (między innymi tej najbardziej skandalicznej- usunięcie 2 żeber, aby uzyskać takię osy). Niektórzy krytykujący Cher dziennikarze mówią o 30 operacjach jednak według fanów wokalistki ta liczba jest przesadzona. No cóż, odpowiedź na to nurtujące pytanie zna tylko Cher, która mówi, że boi się starości i dlatego uznaje operacje plastyczną za dobrą inwestycję we własne wciąż odmładzane ciało.

4)Marilyn Manson- kontrowersyjny wokalistka, eks-partner Dity von Tease uważający, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Dlaczego więc decydował się na kolejne operacje plastyczne (wyłączając tę najbardziej szokująco- wycięcie 2 żeber, aby czerpać większą rozkosz z seksu)? Czy przemawiała przez niego typowo Hollywoodzka próżność czy też chęć wyróżnienia się za wszelką cenę. Niezależnie od pobudek, jakimi kierował się piosenkarz efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Forma przerosła treść, a Manson nie przewidział jednego istotnego czynnika- czasu działającego wciąż na jego niekorzyść.

5)Paris Hilton- dziedziczka znajdująca upodobanie w różowych ubraniach, seks-skandalach i małych słodkich pieskach mimo młodego wieku skorzystała już z usług chirurga plastycznego. Jej wizerunek w ciągu kilku lat uległ drastycznej zmianie. Ze względu na młody wiek niedoszłej projektantki mody oraz piosenkarki należy przypuszczać, iż Paris jeszcze nie raz „pójdzie pod skalpel”. Możemy życzyć jedynie, aby w jej przypadku nie skończyło się to znacnym pogorszeniem zdrowia.

6)Donatella Versace- projektantka reprezentująca jeden z najsłynniejszych na świecie domów mody została wyraźnie oszpecona przez nieudolnego chirurga plastycznego. Kobieta wygląda bardzo sztucznie i „plastikowo”. Z pewnością nie przysparza to popularności marce, z jaką jest utożsamiana. W przypadku Donatelli decyzja o poddaniu się operacji plastycznej była wielkim błędem i jednocześnie niezgorszą inwestycją.

7)Ewa Minge- polska projektantka mody o bardzo nienaturalnym wyglądzie (na twarzy, mimo nie najmłodszego wieku kobiety, nie widać nawet jednej zmarszczki). Mocny makijaż tylko potęguje ów groteskowy efekt. Minge, nawet wobec tego, że prywatnie wydaje się sympatyczną osobą, nie jest niestety nie jest niestety dobrą „chodzącą reklamą” swojej firmy odzieżowej.

8)Pamela Anderson- wypromowana prze Hugh Hefnera seksbomba i gwiazda kultowego serialu „Słoneczny patrol” swoją idealną figurę zawdzięcza pracy chirurgów plastycznych, którzy m.in. kilka razy już „zmieniali jej rozmiar miseczki”. Pamela jest pewnym symbolem, ikoną związaną ściśle z branżą pornograficzną. Czy osiągnęłaby taki sukces gdyby nie poddała się tylu operacjom? Odpowiedź jest oczywista dlatego coraz więcej młodych dziewczyn biorąc przykład z osławionego już „króliczka” decyduje się na tak ryzykowne „zabiegi upiększające”.

9)Victoria (Posh Spice) Beckham- co do tego, że Victoria poddała się co najmniej kilku operacjom plastycznym nie ma żadnej wątpliwości. Ostatnio serwisy plotkarskie rozpisywały się na temat zmniejszenia biustu przez piosenkarkę, która po rozpadzie niezwykle popularnej w latach 90-tych formacji Spice Girls zyskuje rozgłos głównie dzięki swojemu zainteresowaniu modą- ekscentrycznym strojom i takiemu właśnie „poprawianiu natury”.

10)Gosia Andrzejewicz- polska wokalistka, która ostatnio w związku z planami przyszłej „kariery naukowej” pozwoliła tabloidom na chwilę zapomnieć o swojej nieodzownej osobie. Gosia znana z absurdalnych wypowiedzi i słodkich piosenek dla zakochanych nastolatek również uległa „modzie” i zdecydowała się na operację plastyczną. Co prawda w jej przypadku zabieg nie mógł po prostu się nie udać, ale w jakiś sposób musiała ona zarobić na podobną „fanaberię”. Czy warto promować takich „artystów bez teki”?

Inne gwiazdy, które również korzystały z usług chirurga plastycznego to:
11)Fergie,
12)Doda,
13)Lady Gaga,
14)Kayah,
15)Agnieszka Frykowska,
16)Scarlett Johanson,
17)Nicole Kidman,
18)Katie Price,
19)Mandaryna,
20)Rihanna.