Konsultacje lekarskie i recepty online

Jednym z udogodnień dzisiejszych czasów jest zdecydowanie konsultacja online. Niegdyś wizyty u lekarza kojarzyły się tylko i wyłącznie z straconym czasem w długiej kolejce. Konsultacja lekarska nie raz jest potrzebna jak najszybciej, a terminy do lekarzy bywają bardzo odległe. Musimy wziąć wolne w pracy, zostawić z kimś dziecko i przeorganizować cały plan dnia, by znaleźć czas na wizytę u lekarza. Teraz się to zmienia, a odpowiedzią na te wszystkie niedogodności jest konsultacja online.

Konsultacja lekarska online to nic innego jak wizyta u lekarza bez wychodzenia z domu. Na platformie możemy umówić się na konsultację online z dowolnym lekarzem. Lekarz online może się z nami skontaktować zarówno poprzez czat, połączenie telefoniczne, czy nawet wideorozmowę. Możemy skontaktować się z potrzebnym nam lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu. To ogromne ułatwienie nie tylko wtedy, gdy nam coś dolega, ale jeśli na przykład chcemy otrzymać potrzebne leki. Na podstawie wywiadu medycznego lekarz może ocenić nasz stan zdrowia i poprowadzić nasze leczenie. Konsultację telefoniczną możemy umówić kiedy nam pasuje - lekarze dostępni są nawet późnym wieczorem. Na taką konsultację lekarską może zdarzyć się, że konieczne będzie dosłanie dokumentacji medycznej. Jeśli chorujemy na coś przewlekle, trzeba odpowiednie dokumenty dostarczyć lekarzowi, aby mógł nas leczyć.

Co najważniejsze - konsultacje online pozwalają uzyskać receptę oraz zwolnienie z pracy w formie elektronicznej. W kilka minut możemy załatwić odpowiednie dokumenty, aby otrzymać leki i aby móc nie iść do pracy jeśli jesteśmy chorzy. Aby uzyskać e receptę należy skonsultować się z lekarzem, a ten podejmie decyzję o wystawieniu nam e recepty, dzięki której kupimy potrzebne nam leki.

Recepta online - jak ją zrealizować

Otrzymana od lekarza recepta online może być zrealizowana w każdej aptece na terenie kraju. W przypadku standardowej e recepty, mamy 30 dni od daty wystawienia. Lekarz może nam wypisać receptę na rok, wtedy czas na wykupienie leków jest dłuższy. Aby otrzymać e receptę należy umówić się na konsultację lekarską. Konsultacja online jest dużo szybsza i wygodniejsza. Nie musimy udać się do gabinetu lekarskiego, by ją otrzymać. Wystarczy nawet rozmowa na czacie. Wystawienie e recepty trwa kilka minut i może nas uratować, gdy kończy się jakiś lek - jak na przykład tabletki antykoncepcyjne, które bierze się codziennie. Wypisanie recepty online to kilka minut, dzięki którym możemy wykupić ważne dla nas leki. Do wystawienia e recepty może być konieczne wypełnienie formularza medycznego informującego o naszym stanie zdrowia.

E recepta do dokument elektroniczny. Aby zrealizować e receptę w aptece, udajemy się do dowolnej apteki, podajemy pesel pacjenta oraz 4 cyfrowy kod, który dostajemy sms. Kod jest niezbędny do realizacji recepty. Jeśli mamy jakieś wątpliowści co do e recepty, możemy zalogować się do internetowego konta pacjenta. Tam znajdziemy naszą dokumentację medyczną, a w tym także wystawione nam recepty. Możemy sprawdzić  na przykład ilość opakowań leku możliwą do wykupienia w danej e recepcie. Tradycyjna recepta może nam gdzieś zginąć - e recepta pozostaje w historii w internetowym koncie pacjenta. Internetowe konto pacjenta ikp ma w historii nasze elektroniczne recepty, dzięki temu możemy również sprawdzić daty wystawienia recepty i ich ważności. Każda apteka w Polsce realizuje e recepty. Co za tym idzie, jeśli chcemy wykupić przepisane leki, receptę online możemy wykorzystać w dowolnej aptece.

Zwolnienia lekarskie online

Jeśli podczas konsultacji online, lekarz zauważy przeciwwskazania zdrowotne do pracy, może wystawić nam zwolnienie online. Podobnie jak e recepta online, jest to dokument w formie elektronicznej.