Oglądając nowe kolekcje (jesień/zima 2009) znanych firm odzieżowych wzrok mój przykuły ręcznie malowane koszulki z oryginalnymi rysunkami, które jak przypuszczam w najbliższym czasie zyskają wielką popularność wśród trendsetterek. T-shirt tego typu jest naprawdę ciekawym elementem każdego stroju, lecz zachwyca szczególnie gdy malunki wykonane zostały przez samego noszącego koszulkę (wyrażają jego upodobania bądź osobowość). Jak jednak zdobyć materiały i wykonać taki rysunek na tkaninie? 
Po pierwsze należy wybrać koszulkę, na której chcemy umieścić nasze dzieło oraz wybrać interesujący nas obrazek, motyw. Jeśli chodzi o tkaninę to polecam bawełnę, a odradzam różnego rodzaju syntetyki, a także wełnę ponieważ mają one nierówną fakturę, co bardzo przeszkadza w malowaniu. Jeśli chodzi o wybór wzoru na początek polecam strony z projektami tatuaży z henny (np. http://www.jgora.dialog.net.pl/henna/ lub http://www.tatuaze.org/content/view/38/75/ ) . Jako, że są one jednokolorowe i dosyć proste wykonanie takiego rysunku nie będzie stanowić problemu dla osoby początkującej.

Gdy już zdecydujemy się na wzór i wybierzemy odpowiednią koszulkę należy kupić farbę akrylową, która nie spierze się szybko czy też nie wyblaknie. Osobiście polecam farby firmy MARABU, które znaleźć można w sklepie z artykułami dla plastyków, a ich cena nie jest wygórowana (5- 6 złotych). Radziłabym na początek wybrać jeden lub dwa uniwersalne kolory, które przecież możemy połączyć (duża zaleta farb wyżej wymienionej firmy). Gdy już namalujemy rysunek należy poczekać 24 godziny, a potem przeprasować na lewej stronie bluzkę. Jeśli chodzi o farby przestrzegam przed używaniem flamastrów do tkanin, które mimo , iż pozornie wydają się wygodniejsze w użyciu, a nawet wydajniejsze mają poza tym jedną istotną wadę- szybko blakną.

Wybrany wzór możemy namalować pędzelkiem, lecz ze względu na konsystencję farby odradzam takie rozwiązanie (chyba, że w danym projekcie dokładność, precyzja wykonania nie są tak istotne). Proponuję natomiast użycie zatemperowanego ołówka lub drucika. Jeśli obawiamy się, że nasz rysunek nie będzie zbyt precyzyjny lub po prostu interesuje nas trudniejszy wzór dobrym rozwiązaniem jest użycie szablonu wykonanego np. z brystolu.
Jeśli jednak nie czujecie się gotowi na eksperymentowanie z nową koszulką zachęcam do odwiedzenia serwisów takich jak allegro.pl, gdzie zdolni artyści wystawiają swoje ręcznie malowane T-shirty. Barwne projekty (http://www.koszulkijurij.com/ ) na pewno Was zachwycą. Nieprzekonanych jeszcze do internetowych zakupów zapraszam do obejrzenia nowych kolekcji firm takich jak H&M, New Yorker czy Bershka