Pomimo swoich niewielkich gabarytów przywodzących na myśl raczej skuter aniżeli samochód, Twizy został wyposażony w czterokołowe podwozie, kierownice, pedały oraz nadwozie z drzwiami otwieranymi do góry. Fanów unikatowych modeli ucieszy zapewne fakt wprowadzenia do oferty zestawów naklejek mających na celu spersonalizowanie pojazdu.

renault twizy - ekologiczny samochód

Ten ekologiczny samochód wyposażono w silnik elektryczny o mocy 15 kW (20 KM), generujący 57 Nm maksymalnego momentu obrotowego (osiąganego natychmiastowo) oraz akumulator litowo-jonowy o pojemności energetycznej 7 kWh. Prędkość maksymalna Renault Twizy wynosi 75 km/h.

renault twizy - mały samochód

Uzupełnienia baterii akumulatora możliwe jest dzięki dołączonej do pojazdu ładowarki, którą za pomocą adaptera można podłączyć nie tylko do ulicznych punktów ładowania, ale i każdego typu gniazdka domowego. Pełne ładowanie zajmuje 3,5 godziny, umożliwiając przejechanie 100 km.

renault twizy - elektryczny maluch

 

Co ciekawe, akumulator potrzebny do użytkowania auta nie jest wliczony w cenę. Miesięczny abonament na jego wynajem wynosi €45.

Autor: Maciej Tarasiewicz