Współczesny salon jest nie tylko miejscem spotkań z bliskimi, ale także miejscem na coraz popularniejsze nieformalne koktajl party lub kolacje dla naszych partnerów biznesowych. Jak zatem zaaranżować wnętrze, aby jak najlepiej spełniało swoje funkcje?

Corino - dąb orzech

Corino - dąb naturalny

Niezależnie od stylu, w jakim będzie urządzony salon zarówno goście jak i gospodarze powinni czuć się w nim swobodnie. Aranżacja opiera się zazwyczaj na kilku wysokiej jakości elementach meblowych umiejętnie ze sobą zestawionych oraz dodatkach podkreślających pożądany styl. Jeśli wydajemy kolację wyeksponujemy ustawiony centralnie, pięknie udekorowany i zastawiony stół z dobranym garniturem wygodnych krzeseł, szafkę barek i dekoracyjną witrynę z efektowną zastawą lub serwantkę z gustownymi bibelotami. Organizując koktajl party wyznaczymy kilka punktów w pomieszczeniu, na których rozstawimy lekkie alkohole, napoje i przekąskowe menu. Rolę bufetu mogą pełnić: stół, stoliki kawowe, a nawet niskie szafki, ustawione pod ścianami w ten sposób, aby umożliwić uczestnikom spotkania swobodne przemieszczanie się. Zapraszając gości na prezentację pamiątkowych zdjęć i filmów z wakacji możemy w prosty sposób przekształcić salon w salę telewizyjną eksponując panel TV z dużym ekranem, przygotowując wygodne siedziska i niskie stoliki, na których umieścimy drobne przekąski.

ArtModulo - podstawka rtv agdAranżacja salonu wymaga garnituru mebli o wysokiej klasie. Aby pomieszczenie mogło, w zależności od okoliczności, spełniać wymienione funkcje warto zwrócić uwagę na meble modułowe, które pozwolą zaaranżować przestrzeń w dowolny sposób. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest nowoczesna kolekcja Corino – laureatka Złotego Medalu MTP Meble Polska 2012. Są to meble ze szlachetnych materiałów - o frontach z litego drewna dębowego i elementach  w naturalnej okleinie dębowej.  Duży wybór funkcjonalnych szaf, szafek, komód, stolików, etc., ciekawa kolorystyka i połączenia materiałowe, precyzja i staranność wykonania to niewątpliwe atuty tej kolekcji, która dostępna jest w dwóch wybarwieniach: dąb naturalny i orzech. Ponadto meble pokryte są przyjaznymi dla użytkownika i środowiska lakierami wodnymi.

 

Salon Art Modulo

Salon Art Modulo

Jeśli chcemy, aby miejsce, w którym przyjmujemy gości wyróżniało się pozytywnie warto nadać mu również akcenty, które wprowadzą miły nastrój. Pomogą w tym sezonowe kwiaty w ozdobnych ikebanach, tkaniny o ciekawych fakturach, dyskretne oświetlenie i muzyka, a nawet, rozpylony tuż przed przybyciem gości, olejek eteryczny. Pamiętając o złotej zasadzie umiarkowania, którą można odnieść także do aranżacji wnętrz osiągniemy efekt eleganckiego, urządzonego ze smakiem pomieszczenia, w którym chętnie się przebywa.

 

Lazuryt

Lazuryt

Onyks Rtv

Salon OpiumSerdecznie zapraszamy na stronę: http://www.mebin.pl/