Najnowszy film Wima Wendersa, twórcy Buena Vista Social Club i Lisbon Story. 
Romantyczny thriller o życiu, śmierci i miłości, która jest ratunkiem
Wraz z bohaterem przemierzamy ulice Palermo, tym w rytm fantastycznej muzyki: Beirut, Nicka Cave’a, Portishead, Lou Reeda, Calexico.

Finn (Campino) robi zdjęcia dla największych domów mody, współpracuje z najpiękniejszymi modelkami. W jego życiu nie brakuje intensywnych wrażeń, luksusu i sławy, powoli jednak zaczyna tęsknić za czymś innym. Sesja fotograficzna ze spodziewającą się dziecka Milą Jovovich zaprowadzi Finna do Palermo. Jednak zamiast odpoczynku spotka tu tajemniczego mężczyznę (Dennis Hopper), którego widział już w snach oraz młodą fascynującą kobietę (Giovana Mezzogiorno). Oboje sprawią, że podróż po obcym mieście stanie się podróżą w głąb siebie, która zmieni życie Finna. 
Spotkanie w Palermo jest najbardziej osobistym filmem Wima Wendersa od wielu lat: intymnym, zaskakującym i porywającym. Oto kino drogi, w którym zobaczymy Campino, Giovannę Mezzogiorno i Dennisa Hoppera. Oto romantyczny thriller o życiu, śmierci i ostatecznym zbawieniu poprzez miłość.

WENDERS WRACA DO DOMU

Po dwunastu latach kręcenia filmów w USA Wim Wenders wraca do domu i ojczystego kontynentu filmem Spotkanie w Palermo. Po raz pierwszy zdjęcia powstają w jego rodzinnym mieście Düsseldorfie, a także w Palermo – jednym z najbardziej ekscytujących miejsc Europy.

Wenders napisał scenariusz z myślą o wokaliście Die Toten Sosen – Campino. Gra on w filmie popularnego fotografa Finna, który traci kontrolę nad swoim życiem i staje oko w oko ze Śmiercią (w którą wciela się Dennis Hopper)), a potem poznaje smak miłości. Włoska aktorka Giovanna Mezzogiorno była pierwszym typem reżysera do roli tajemniczej piękności Flavii.

Spotkanie w Palermo to również hołd złożony muzyce, ze specjalnym udziałem Lou Reeda i piosenkami, z których część powstała specjalnie do filmu. Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy m.in. Nicka Cave’a (z zespołem Grinderman), Portishead, Iron&Wine, Calexico, Jasona Colletta, Beth Gibbons, Beirut, Bonniego „Prince’a” Billy’ego, Thoma, Get Well Soon i zespół Monta. Oryginalną muzykę napisał Irmin Schmidt, lider legendarnej niemieckiej grupy Can, która wywarła ogromny wpływ na współczesną scenę muzyczną