Aczkolwiek nie jest tak, że nie ma go wcale. Włosy farbowane często, a zwłaszcza rozjaśniane są podatne na zniszczenia, przesuszenie oraz łamanie się. Co więcej, z każdym myciem kolor się wypłukuje, blaknie oraz staje się mniej intensywny.

Szampon do włosów farbowanych jest zatem obowiązkową pozycją, która musi pojawić się w codziennej pielęgnacji. Szampony do pasm koloryzowanych mają niesamowite właściwości, ponieważ nie dość, że chronią przed powstawaniem zniszczeń, to jeszcze intensyfikują kolor i usuwają niechciane odcienie. Najważniejsze jest to, aby poprawnie dobrać produkt do koloru i rodzaju włosów. Szampon do włosów rozjaśnianych i blond ma nieco inne zadanie niż szampon do włosów rudych. Blondy mają to do siebie, że często pojawiają się na nich żółte, nieestetyczne odcienie, które psują cały kolor. Dodatkowo rozjaśnianie włosów niestety może wpłynąć na ich kondycję, zwłaszcza jeśli robimy to często. Szampon musi również zatem mieć właściwości regenerujące.

Natomiast w przypadku szamponów do włosów rudych, chronią one głównie przed wypłukiwaniem się koloru. Czerwony pigment wypłukuje się najszybciej ze wszystkich. Odpowiednio dobrany szampon pozwoli zachować go na dłużej i wydłuży czas pomiędzy poszczególnymi farbowaniami włosów.

Szampony do brązów i czerni mają często właściwości nabłyszczające, co na ciemnych kolorach prezentuje się fenomenalnie. Co więcej, chronią przed pojawianiem się czerwonych odcieni, które są dość typowe dla tych kolorów. Dlatego warto zadbać o kolor produktami o właściwościach pielęgnacyjnych i pogłębiających odcień.

Cechą wspólną wszystkich szamponów do włosów farbowanych jest intensywne odżywienie pasm. Mimo, że obecnie farby są coraz bardziej delikatne, to jednak częste farbowanie nie pozostaje bez wpływu na kondycję pasm. Dlatego warto o to zadbać specjalnie do tego stworzonymi szamponami.

Szampon do włosów farbowanych ranking

Największą popularnością cieszy się szampon do włosów blond Fanola No Yellow. Przeznaczony jest on do pasm, które mają tendencję do żółtych odcieni. Kosmetyk nie dość, że niweluje niechciane odcienie, to jeszcze ma właściwości odżywcze, pielęgnacyjne i antyoksydacyjne. W jego składzie znajduje się duże stężenie fioletowego pigmentu, który ochładza kolor.

produkt dostępny na: https://www.hairstore.pl/fanola-no-yellow-szampon-ochladzajacy-odcien-blond-350ml-p16023.html


Szampon do włosów Loreal Vitamino Color to kolejny bestseller, który zdobył serca kobiet. Kosmetyk ten przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju koloru. Jest świetny zarówno do blondu, jak i do ciemnych odcieni. Co więcej, odżywia włókna włosowe, wygładza ich strukturę oraz zapewnia ochronę przed promieniami UV. Dzięki temu włosy są gładkie, błyszczące oraz miękkie. A kolor jest długo piękny i intensywny. Dodatkowo stanowi bogactwo składników odżywczych, zawiera witaminę E, filtry UV, magnez i specjalną formułę Incell Hydro-Resist.

produkt dostępny na: https://www.hairstore.pl/loreal-vitamino-color-szampon-do-wlosow-farbowanych-500ml-p14359.html


Do włosów ciemnych i czarnych najczęściej wybieranym szamponem jest Fanola No Orange, który znakomicie niweluje pomarańczowe odcienie. Są one bardzo częste w przypadku kolorów brązowych i czerni. Szampon zawiera specjalny niebieski pigment, który owe odcienie usuwa. W dodatku ma również właściwości nawilżające, odżywcze i pielęgnacyjne. W efekcie odcień jest chłodny, żywy i piękny, a włosy odżywione i łatwiejsze w późniejszej stylizacji. Należy jedynie pamiętać, że szampon z pigmentami może barwić dłonie.

produkt dostępny na: https://www.hairstore.pl/fanola-no-orange-szampon-redukujacy-pomaranczowe-odcienie-350ml-p16151.html