W tym sezonie projektanci mody stawiają duży nacisk, aby talia była dobrze wyeksponowana oraz podkreślona. Dlatego czas iść na zakupy i zaopatrzyć się w kilka pasków. Tej zimy zarówno modne są wąskie, szerokie, romantyczne z kokardami, surowe w męskim stylu lub z dużymi klamrami. Kolor również nie ma większego znaczenia, ważne był tego samego koloru co reszta ubioru, tworząc jednolity strój. Jednak można go również użyć, aby skontrastował nasze ubranie, czyli biała sukienka, a czarne dodatki, jak buty, rękawiczki oraz pasek (Yves Saint Laurent ). Nie ma większych ograniczeń co do kształtu czy koloru, jedyną zasada to fakt, że nosimy na wysokości talii.
Marc Jacobs, Sportmax, Yves Saint Laurent, Gucci to zaledwie kilka domów mody, które lansują trend pasków podkreślających talię.
W tym roku bardzo modne stało się podkreślanie talii za pomocą paska w pikowanych, puchatych oraz prostych płaszczach. Sylwetka dzięki takiemu zabiegowi wygląda bardzo dobrze, bowiem kobiety nie wyglądają w swych nakryciach zimowych jak w workach na ziemniaki. Kolejny pomysł, gdzie możemy użyć paska, aby podkreślił kobiece kształty to zestawienie go z sukienką. Jest to metoda wypróbowana przez kobiety od lat. Prosta sukienka z paskiem w talii jak u Sportmax oraz Yves Saint Laurent zmienia zupełnie swój wygląd. Zarówno możemy użyć ją do obcisłych, przylegających do ciała jak u Sportmax lub do workowatych sukienek jak pokazał Yves Saint Laurent prezentując kolekcję jesień 2009 / zima 2010.

Nowością są obwiązane talie w szerokich, dużych futrzanych kamizelkach, jak u Jasona Wu.
Michelle Obama nie wychodzi bez paska z domu. Pani Prezydent ma wręcz obsesję na podkreślanie talii. Najbardziej Nam się podoba, gdy używa paska w zestawieniu z długą marynarką do kolan i ciut krótszą, przylegającą do ciała sukienką.


Co jest najmodniejsze w Polsce?
Polki nie zawsze lubią bawić się modą. Wybieramy najbezpieczniejsze metody w podążaniu za modą. Dlatego też w Polsce paski w talii królują w połączeniu z koszulą, tuniką ze spodniami, spódniczkami lub legginsami. Jest to wybór klasyczny i zawsze bezpieczny. Jednak, aby wypróbować coś bardziej ekstrawaganckiego, ale nie wymagającego od nas dużej odwagi proponujemy spiąć paskiem w talii luźne swetry do obcisłego dołu.
Będziemy modne, ale zarówno będzie nam wygodnie i komfortowo.