Pod kierownictwem dyrektora kreatywnego Alessandro Michele dom mody Gucci zaczął zachwycać kampaniami reklamującymi nowe kolekcje. W każdym sezonie z niecierpliwością czeka się na promocyjne filmy i zdjęcia reklamowe, które zabierają widza w oszałamiającą podróż wizualną.

Niedawno włoski dom mody znalazł doskonałą formułę na zwycięską promocję. Wystarczy nakręcić zwiastun kampanii, znaleźć zabawną scenerię, napisać chwytliwą ścieżkę dźwiękową i dodać kilka charakterystycznych zwierzaków. W poprzednim sezonie Gucci wykorzystał do tego lwy, tygrysy, flamingi i iguanę, a modne ubrania i akcesoria stanowiły jedynie dodatek.

W najnowszej kampanii Gucci na sezon jesień 2017 mamy możliwość obejrzeć film science-fiction o high fashion. W klipie  dochodzi do ucieczki z Ziemi i podróży w kosmos, pojawiają się kosmici, dinozaury, UFO, a nawet… bardzo eleganckie krowy.

Zdjęcia rewelacyjnej kolekcji Gucci wykonał Glen Luchford. Ubrania i dodatki z motywami sciencie-fiction z lat 50. i 60. XX wieku pokazano w międzygalaktycznej przestrzeni. Marka sięgnęła po inspirację do kultowego filmu Star Trek i odtworzyła charakterystyczne elementy z kosmicznej sagi.

Jeżeli Alessandro Michele zabrał nas tym razem w kosmos wraz ze swoją najnowszą kolekcją, to gdzie uda się w następnym sezonie…