Żyjemy w świece, w którym coraz większą rolę gra wygląd zewnętrzny. Pracodawca bardzo często, nawet podświadomie, podejmuje decyzję o przyjęciu pracownika już w pierwszych minutach spotkania, kiedy jeszcze nie do końca skupia się na rozmowie. Tzw. pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i wpływa na naszą karierę zawodową, jak również na sukcesy w życiu osobistym. Niektórzy nie mają z tym większych problemów, coraz więcej osób szuka jednak porady u specjalistów, jakimi są trenerzy lub kreatorzy wizerunku.

Pod tym pojęciem kryje się naprawdę dużo. Polega to bowiem zarówno na dobieraniu odpowiedniego ubioru, makijażu, kolorystyki, al również o rady w zakresie poprawnego poruszania się, rozmowy np z klientami czy też walki ze stresem. Duże korporacje, które zatrudniają wielu pracowników i chcą zadbać o swój wizerunek, zatrudniają specjalne firmy zajmujące się PRem. W ich skład wchodzą wizażyści, styliści, koloryści, psychologowie, ale coraz częściej są to specjalnie w tym kierunku wykształceni trenerzy. 
W internecie roi się od ofert skierowanych także dla klienta indywidualnego, a zadawane pytania często nie wiążą się z pracą. Ludzie potrzebują kogoś, kto doradziłby im, jak się ubrać i jednocześnie mogliby z nim porozmawiać o problemach. Takie połączenie stylisty z psychologiem. A może czasami wystarczyłby po prostu szczery przyjaciel...