Prezentujemy najnowszy Raport Specjalny serwisu Skąpiec.pl, przygotowany z myślą o tych wszystkich, którzy w najbliższym  czasie planują zakup mebli do salonu. Znajdziecie w nim analizę preferencji zakupowych internautów, rankingi najpopularniejszych produktów, a także porady i wskazówki aranżacyjne autorstwa ekspertów z dziedziny urządzania wnętrz
Skąpiec.pl sprawdził, które meble do salonu wzbudziły największe zainteresowanie internautów w II kwartale 2013 roku i przygotował krótkie zestawienia popularnych produktów.
Czego szukali internauci?
Zestawy mebli do salonu
Z danych Skąpiec.pl wynika, że ponad 90% internautów, którzy szukali zestawu mebli za pośrednictwem porównywarki, chciało znaleźć meblościankę. Pozostała grupa użytkowników serwisu zainteresowana była zestawem stołowym (stół + krzesła). Najbardziej uznanymi producentami zestawów meblowych okazały się być Black Red White, Cama Meble, Forte i Kler.

Meble wypoczynkowe
Konsumenci najchętniej ustawiliby w swoi salonie narożni, sofę lub kanapę. Jeżeli chodzi o materiał, to ponad 55% internautów szukało mebli wykończonych tkaniną, 28% stawiało na skórzane, a ok. 15% na pokryte eko-skórą. Dodatkowo dla potencjalnych kupujących ważne było, aby mebel był rozkładany i miał funkcję spania. W rankingu na najpopularniejszego producenta miejsca na podium przypadły firmom:  Kler, Anders i ADAstyl.

Stoły i ławy
Najbardziej poszukiwanym produktem z tej kategorii okazały się być ławy. Na drugim miejscu uplasowały się małe stoliki, trzecią pozycję zajęły klasyczne stoły. W kwestii materiału, z którego wykonany został mebel, to internauci wybierali modele drewniane, jak również szklane. W filtrze „Kształt” większość użytkowników wybierała opcję „Prostokątny”, chociaż popularnością cieszyły się również blaty owalne i okrągłe. Tytuł najbardziej cenionego producenta stołów przypadł firmie Black Red White.
Fotele
Statystyki serwisu pokazują, że renesans popularności przeżywają fotele bujane – w analizowanym okresie szukało ich aż 52% internautów. Prawie 14% zainteresowanych było zakupem fotela tapicerowanego, 10% - obrotowego, natomiast 8,71% chciało odnaleźć model rozkładany. Zwycięzcą rankingu na najpopularniejszą markę zostało Kare Design.

Krzesła
Prawie połowa internautów szukających krzesła na Skąpiec.pl, chciał znaleźć model wykonany z drewna. W dalszej kolejności wybierano krzesła metalowe, tapicerowane oraz produkty z eko-skóry. Wśród producentów krzeseł zwyciężyła firma Signal, natomiast w filtrze „Kolor” najpopularniejszym wariantem był „biały”.
Komody
Wybierając komodę, internauci najczęściej korzystali z filtra „Producent” i wybierali marki Black Red White, Forte i Meblomax. W kwestii kształtu komody użytkownicy Skapiec.pl stawiali na modele proste. Najczęściej zaznaczaną opcją w filtrze „Materiał” było drewno dębowe, z kolei w filtrze „Kolor” większość potencjalnych kupujących wybierało wariant „biały”.

Meble RTV
Na czołowych pozycjach rankingu najbardziej poszukiwanych mebli RTV znalazły się szafki, stoliki oraz komody. Najczęściej zaznaczano opcję „drewniane”. Tytuł najpopularniejszego producenta mebli RTV zdobyło Black Red White, na podium znalazły się jeszcze marki Hubertus i Forte.
Regały i witryny
Proste regały popularniejsze niż witryny – tak pokazują statystyki Skąpiec.pl. Jeżeli chodzi o listę ulubionych marek to otwiera ją Black Red White. W przypadku materiału, z którego wykonany został regał lub witryna, bezapelacyjnie zwyciężyło drewno).

Szafki i półki
W kategoriach „Półki do salonu” i „Szafki” w serwisie Skąpiec.pl znaleźć można kilkaset produktów, dlatego też każdy internauta powinien znaleźć tam idealny mebel. Analiza preferencji zakupowych użytkowników porównywarki pokazała, że zarówno w przypadku szafek, jak i półek, największą popularnością cieszyły się meble wiszące. W obu kategoriach zwycięzcą rankingu na najpopularniejszego producenta została także ta sama firma, czyli Black Red White.

Rekomendujemy.
Pełen raport można pobrać ze strony: http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/16/