Każdy na pewno pamięta pilotażową współpracę Vivienne Tam, z firmą Hewlett Packard. Projektantka mody dla firmy komputerowej zaprojektowała specjalną edycję laptopów, które bardziej przypominają torebki niż sprzęt elektroniczny. Laptop odrazu zdobył serca kobiet, bowim był w kolorze czerwonym i posiadał kwiatowy nadruk. Vivienne Tam sworzyła nie tylko laptop, ale również projekty akcesoriów oraz opakowań na urządzenie.
Współpraca była tak udana, że HP postanowiło jeszcze raz zatrudnić projektantkę. Tym razem Tam zamiast kwiatów użyła przepięknych motyli. Nowy laptop „Butterfly Lovers” miał swoją premierę na tegorocznym Tygodniu Mody w Nowym Jorku.
“Nowy laptop przygotowany dla firmy HP jest odzwierciedleniem mojej autorskiej kolekcji na sezon wiosna / lato 2010 – mówi Vivienne Tam o swoim nowym owocu. Chcę aby kobiety na całym świecie, które mają na sobie moje stroje i noszą w ręku laptop HP, czuły się niezależne i wolne jak motyle.uwielbiam współpracować z HP, ponieważ ich również inspiruje natura. Wspólnie stworzyliśmy życie, kolor oraz indywidualność w świecie komputerów, stwarzając modną technologie dla nowoczesnej kobiety”
Design jest jak najbardziej kobiecy i posiada cechy lekkiego stylu. Na złotym tle znajdują się na przodzie trzy kolorowe motyle, które wyglądają jakby migotały. Laptop wygląda świetnie pod względem doborów kolorystycznych. Komputer będzie można kupić na początku przyszłego roku.
Który Wam się bardziej spodobał, kwiatowy czy w motyle?