Claes Nilsson, Prezydent Volvo Trucks zapowiedział, że Volvo zaprezentuje ciężarówkę, która przeniesie nas w przyszłość. Volvo po raz kolejny wyznacza nowe standardy i kreuje trendy w świecie motoryzacji. Zapowiedź została zrealizowana. Piątego września odbyła się światowa premiera hitu sprzedażowego marki, modelu Volvo FH i ekskluzywnego Volvo FH16.

Samochód został poddany licznym testom wśród potencjalnych i aktualnych klientów. Nowy model zbliżył się do ideału, w sposób którego nie osiągnęła wcześniej żadna firma.

Wyniki badań wpłynęły na ostateczny kształt pojazdu. VOLVO stworzył model, który stanowi swoisty wzorzec w swojej klasie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z premiery modelu:

Samochód zapewnia niespotykaną stabilność, co mogliśmy oglądać w przedstawianym już na łamach trendu.pl filmie „The Ballerina Stunt”. Volvo FH zachowuje się na drodze niczym najbardziej wyrafinowane samochody osobowe, oferujące unikalne własności jezdne i najwyższy komfort.

Volvo oferuje najbardziej innowacyjny na rynku system indywidualnego przedniego zawieszenia (IFS). To prawdziwa rewolucja na rynku samochodów ciężarowych.

System powoduje, że przednie koła poruszają się niezależnie. Ruch nie jest przenoszony z jednego koła na drugie. Wpływa to na precyzję prowadzenia i kontrolę trakcji.

Zaprezentowany piątego września VOLVO FH to samochód, który rewolucjonizuje rynek.

Mamy do czynienia z najbardziej innowacyjną ciężarówką, która łączy przyjemność z jazdy z charakterem użytkowym w unikalny sposób. Volvo po raz kolejny tworzy historię motoryzacji.

Zachęcamy do oglądania filmów prezentujących VOLVO FH:

www.youtube.com/VolvoTrucks

www.volvotrucks.com/fh