Wielki Gatsby to filmowa konwencja, która inspiruje całą rzeszę projektantów mody.

Lata dwudzieste XX wieku w USA to czas kryzysu, prohibicji i rodzących się wielkich fortun.

To również czas dekadencji i hedonizmu. Okres upadku ducha XIX wieku i czas, w którym rodzi się nowa potęga Stanów Zjednoczonych. Ten kraj odradza się niczym Feniks z Popiołów.

Z podobnym okresem mamy do czynienia obecnie. Kryzys wartości i systemów zarówno finansowych, jak również politycznych czy religijnych. Dekadencja, którą egzemplifikuje kultura hipsterska, w której o nic nie chodzi i która koncentruje się na wybranych skrawkach kultury masowej, przetwarzając ją i nie tworząc nowych wartości. Nie przypadkowo świat mody sięga do stylu inspirowanego amerykańskim międzywojniem. Synergie są oczywiste. Czy nauczymy się wyciągać wnioski płynące z historii ?

Tym razem konwencję Wielki Gatsby eksploruje marka Wildfox Daisy. Kolekcja jest niezwykle różnorodna. Konwencja Ameryki lat dwudziestych jest tu jedynie inspiracją i elementem, który nie dominuje nad całością.

Znajdziemy tu zarówno sukienki, jak również futra, krótkie spodnie czy bluzy. Do tego makijaż w stylu glamour i możemy udać się na wieczorne party, aby zadać szyku... Poprawna kolekcja, ale konwencja wydaje się wtórna i wypalona.