Zaczęły się wakacje, lato w pełni, pogoda sprzyja spotkaniom na świeżym powietrzu. Nie wszyscy z nas mogą wyjechać, nie oznacza to jednak, że czas spędzany we własnym ogrodzie nie może nosić znamion luksusu.

Wakacyjny chill-out uprzyjemni nam linia mebli ogrodowych Scirocco firmy Skagerak Denmark. Projektantem jest Hans Thyge, który zainspirowany został wiatrem Scirocco wiejącym na południu Europy znad Afryki. Sam o swoim projekcie mówi, że „jest lekki i przewiewny, a listwy wspierające mają przywodzić na myśl czystość wiatru”.

Siedziska i oparcia krzeseł są niezabudowane. Siatka rozpięta została na ramie, dzięki czemu ciało spoczywające na nich może swobodnie oddychać. Dodatkowym atutem jest wielkość mebli. Są one szerokie i głębokie, co sprawia że mamy wystarczającą ilość miejsca na wygodne wyciągnięcie nóg.

Materiałem, z którego wykonane zostały meble jest wysokiej jakości splot SunLoom. Każda z nici plecionki składa się z setek cienkich włókien poliestrowych. Sprawia to, że siedziska mają większą siłę nośną i wytrzymałość na rozciąganie. Dodatkowo wraz z upływem czasu nie tracą kolorów, nie strzępią się na brzegach i są łatwe w utrzymaniu w czystości.

W skład linii wchodzą; fotel z niższym oparciem i podłokietnikami, krzesło z wysokim oparciem bez podłokietników, leżanka i podnóżek.

Miłośnikom bardziej obłych kształtów proponuję alternatywę w postaci linii St. Thomas, tej samej firmy. Jakość wykorzystanych materiałów jest identyczna jak w przypadku Scirocco, różnią się one jedynie designem