Będąc wczoraj na FashionPhilosophy – Fashion Week Łódź, muszę przyznać, że nowa kolekcja Łukasza Jemioła po prostu mnie oczarowała. Zwiewne sukienki, drapowania i te materiały, które sprawiły, że miałam ochotę natychmiast wskoczyć w jedną jego kreacji
Ukończył  studia na ASP w Łodzi, na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Jest laureatem głównych nagród, najważniejszych konkursów dla projektantów: Złota Nitka, Oskary Fashion de Luxe pret-a-porter, Moda Folk, Projekt ASP. Łukasz jest dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia artystyczne w dziedzinie mody.

Jego kreacje tworzone są bez zbędnych ozdobników, zmodyfikowane konstrukcyjnie z wypracowanym detalem, znak rozpoznawczy perfekcjonizm i wyrafinowana, prosta forma. Jego  ubiory  cechuje najwyższa jakość, tkaniny są  naturalne oraz ultranowoczesne, nowej generacji. Najbardziej ceni styl indywidualnej, nieformalnej elegancji pokazywanej w wysmakowanej, wyrafinowanej kolorystyce. Filozofię tworzenia kolekcji opiera na indywidualizmie, formie i minimalizmie. Inspiracje czerpie ze współczesnego designu, architektury, sztuki. Zawsze jednak jest to przełożone na własny, wypracowany styl projektowy.
Jego projekty cechuje nienachalna kobiecość, inteligentna gra pozorów, delikatność i subtelność wyrazu.
W strojach zaprojektowanych przez Łukasza Jemioła możecie zobaczyć takie gwiazdy oraz modelki w takich magazynach jak: ELLE, Twój Styl, Pani, Fashion Magazine, Zwierciadło, Exklusiv, Wysokie Obcasy, Szafa, Glamour, Gala, WPROST, Boutique, Piąta Aleja oraz w programach Fashion TV, TVP (min. Europa da się lubić), TVN.

Zwyczajem projektanta stało się coroczne wydawnictwo limitowanej edycji katalogu w formie kalendarza sumującego roczny dorobek autorskich kolekcji, który trafia do celebrities, stylistów i stałych klientów.
Więcej o projektancie możecie dowiedzieć się z jego strony: http://www.lukaszjemiol.com.pl/