Mówi się, że książki nie ocenia się po okładce. Najnowsza propozycja firmy Nokia jest jednak atrakcyjna nie tylko jeśli chodzi o jej zawartość, ale
i „okładkę”. Nokia Booklet 3G, choć niewiele większy od książki, łączy w sobie funkcjonalność przenośnego komputera i szybkiego dostępu do Internetu ze stylowym wyglądem. Lekkość, zgrabna sylwetka
i ciekawa kolorystyka, a do tego 12 h pracy bez zasilania sprawiają, że to idealna propozycja dla wszystkich, którzy prowadzą aktywny tryb życia, a zarazem lubią otaczać się modnymi i ładnymi przedmiotami. Nokia Booklet 3G jest już do nabycia w polskich sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 2499 zł.  

Piękna obudowa
Nokia Booklet 3G zapewnia pełnię zaawansowanych możliwości komputera osobistego,
a waży zaledwie 1,25 kg i ma nieco ponad 2 cm grubości. Wielkością przypomina więc zeszyt A4 albo książkę, która zmieści się z nawet w damskiej torebce. Dzięki temu możemy cieszyć się nieskrępowaną niczym mobilnością w każdym momencie, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć go zawsze przy sobie. Aluminiowa obudowa i błyszczące wykończenia nadają mu elegancki wygląd, a 10­-calowy szklany ekran przygotowany został do wyświetlania obrazu w jakości HD. Booklet dostępny jest
w trzech inspirujących kolorach: czarnym, białym
i lazurowym.  

Ciekawa zawartość
Nowe urządzenie Nokia wyposażone jest
w wydajny procesor Intel Atom i wytrzymałą baterię, która zapewnia nawet 12 godzin ciągłego działania. Pozwala to na korzystanie z Bookleta nawet tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Z kolei dzięki łączności 3G i Wi-Fi możemy być zawsze online. Z całą pewnością, ułatwi nam to komunikację i pozyskiwanie informacji z Internetu w każdym momencie naszego dnia. 

Prócz zaawansowanych funkcji Nokia Booklet 3G oferuje również szereg aplikacji, które pomogą nam być w stałym kontakcie z przyjaciółmi. Jest to między innymi Social Hub, dzięki któremu otrzymywać będziemy powiadomienia z sieci społecznościowych np. Facebooka czy Twittera. Ponieważ do urządzenia można włożyć kartę SIM telefonu, aplikacja ta umożliwia także wysyłanie SMS-ów bezpośrednio z pulpitu. 

Urządzenie posiada zintegrowany odbiornik GPS, który szybko aktualizuje naszą obecną pozycję i umożliwia korzystanie z nawigacji. W każdej chwili możemy więc sprawdzić jak dotrzeć do najbliższej apteki, czy kawiarni, w której jesteśmy umówione. Nokia Booklet 3G udostępnia także stały dostęp do muzyki dzięki Nokia Music Store (www.music.nokia.pl). Ponieważ konstrukcja urządzenia nie wymaga wentylatora, żaden szum czy warczący wiatrak nie przeszkodzi nam w cieszeniu się czystymi tonami muzyki. 

Zalety Nokia Booklet 3G:

Waga: 1,25 kg i nieco ponad 2 cm grubości
Procesor Intel® Atom™ Z530 zapewnia do 12 h pracy bez konieczności zasilania
Nawigacja GPS z Ovi Mapami
Pamięć wewnętrzna 120 GB, w której przechowasz wszystkie pliki i multimedia
Aparat fotograficzny 1,3 Mpx z pełną ostrością obrazu
Port HDMI do wyjścia wideo HD
Wbudowane głośniki stereo i mikrofon
Ergonomiczna klawiatura
Najnowsza wersja oprogramowania Windows 7 umożliwia proste i szybkie użytkowanie wszystkich zaawansowanych funkcji podczas pracy i nie tylko.