Project Packshot – niesamowity konkurs dla utalentowanych ludzi

Project Packshot to konkurs organizowany od 2015 roku przez sklep internetowy Answear. Marka ta stawia sobie za cel odkrycie młodych talentów i otwarcie im drogi do międzynarodowej ścieżki kariery. W tym roku odbyła się trzecia edycja konkursu, a udział wzięło w nim 600 artystów z 7 krajów. Do finału przeszło 10 najlepszych fotografów, którzy zachwycili jury swoim portfolio.

 

 

 

DARIA FOLCIK

Packshot to termin używany przede wszystkim w branży fotograficznej, ale także i reklamowej, a pojęcie to odnosi się do zbioru zdjęć danego produktu, które wyróżniają się najwyższą jakością i mają za zadanie zaciekawić odbiorcę oraz zachęcić go do zakupu. W czasie trzeciej edycji konkursu Project Packshot finaliści mieli sfotografować biżuterię marki Swarovski, która w tym roku obchodzi 125 rocznicę. Finaliści otrzymali komplet biżuterii, składający się z naszyjnika, bransoletki i kolczyków. Każdy z 10 uczestników musiał stworzyć niesamowitą kompozycję z udziałem przekazanego im produktu. Na podstawie zdjęć jury wybrało zwycięzcę, a dodatkowo wyróżniło dwie prace.

 

 

 

DARIA FOLCIK

Zdaniem Wojciecha Tomaszewskiego, dyrektora marketingu i e-commerce answear.com Projekt Packshot to bez wątpienia jeden z najbardziej kreatywnych i wymagających konkursów, jakie organizujemy. Cieszymy się, że z każdą edycją możemy dawać szansę kolejnym utalentowanym twórcom. Na podstawie tych słów można stwierdzić, że konkurs dedykowany jest osobom utalentowanym, stawiającym sobie cele w życiu i koncentrującym się na samorozwoju.

Zadziwiające i inspirujące zdjęcia finalistów – warto je zobaczyć

 

 

 

LINDA PARYS

Zwycięzcą konkursu Project Packshot został Mariusz Tokajuk, fotograf znany przede wszystkim z niesamowitej pracy światłem i wizualnych kontrastów. Tokajuk stawia przed sobą trudne zadania i stara się osiągnąć swoje cele. Jego praca, przedstawiająca biżuterię damską w towarzystwie morskich stworzeń oraz ciekawych kontrastów kolorystycznych, zrobiła na jury największe wrażenie. Mariusz Tokajuk otrzymał w ramach nagrody kurs fotograficzny u Marty Wojtał, a jego zdjęcia znajdą się  w magazynie „ELLE”. Wyróżnienia otrzymały także Linda Parys oraz Daria Folcik. Obie artystki uchwyciły biżuterię w niesamowitym świetle, ale w zupełnie innym otoczeniu. Linda Parys w ten sposób mówiła o swojej pracy: 125-lecie marki Swarovski to celebracja historii i wkładu marki w rozwój definicji biżuteryjnego blasku. To nie tylko uczta dla oczu, ale dla wszystkich zmysłów. Stąd też zdecydowałam się przedstawić biżuterię w formie wykwintnego menu. Z kolei Daria Folcik uchwyciła biżuterię w otoczeniu przyrody, a więc liści i tulipanów. Wszystkie zdjęcia z konkursu Project Packshot można zobaczyć tutaj: https://packshot.answear.com

 

 

LINDA PARYS

Pozostali finaliści wykorzystali różnorodne motywy, na przykład wodę, lód, lustra odbijające światło oraz kobiece dłonie. Wszystkie prace zasługują na uwagę, są wysoce artystyczne i inspirujące.

 

 

 

MARIUSZ TOKAJUK

Answear to marka dialogu, która z jednej strony reaguje na szybko zmieniające się potrzeby klientów, a z drugiej strony daje tematy do dyskusji i do kreacji. Marka niejednokrotnie pokazała, że moda nie ma wieku, a za to jest stanem ducha i miejscem do pokazania własnych, życiowych wartości. Firma Answear stara się na różne sposoby wspierać młodych twórców, organizując różnorodne konkursy takie jak Project Packshot, Bitwa Stylistów, czy też Manifest Your Style. Wszystkie te działania opierają się na strategii marki, zgodnie z którą bardzo istotne jest skupianie wokół siebie ludzi z pasją, którzy chętnie kreują otaczający świat i propagują nowe trendy w modzie.