W Sieci pojawił się nowy serwis, który umożliwia nam sprawdzenie, jak będziemy wyglądać w nowej fryzurze czy też po użyciu konkretnego kosmetyku. Makeover Studio to dzieło Daily Makeover, a do jego stworzenia wykorzystano technikę Augmented reality.

Makeover Studio to nic innego jak kreator, który jest wyposażony w zestaw narzędzi do robienia makijażu, zmieniania fryzur itp. Na potrzeby serwisu zdobyto licencję ponad 60 prawdziwych marek , takich jak Avon czy Mary Kay. Wszystko po to, aby nie była to kolejna zabawka, ale profesjonalne narzędzie, pomagające w zmienianiu wizerunku.

Kreator działa według bardzo prostej zasady. Przesyłamy swoje zdjęcie, a następnie wykorzystujemy dostępne kosmetyki do poprawy wyglądu i sprawdzamy jaki będzie efekt. Jest to możliwe, dzięki użyciu wspomnianego wcześniej Augmenter reality. W skrócie technika ta polega na połączeniu prawdziwych zdjęć i obrazów z grafiką komputerową.

W praktyce wygląda to tak, że na nasze zdjęcie są nakładane wirtualne efekty. Szminki, korektory, tusze do rzęs, pudry, kredki do oczu itp. są grafiką komputerową, która jest łączona z fotografią tworząc finalny efekt. Oczywiście jeśli nie chcemy wykorzystywać naszej własnej twarzy, możemy posłużyć się przygotowanymi szablonami.

Witrynę przygotowano przede wszystkim dla pań, które zastanawiają się nad kupnem drogich kosmetyków, ale nie wiedzą jaki efekt dzięki nim by uzyskały. Dlatego teraz mają one możliwość przynajmniej częściowego dowiedzenia się, jak działają niektóre tusze do rzęs, szminki itd.

Oczywiście to nie jedyny tego typu portal. W Sieci znajdziemy mnóstwo innych (np. Tazz), które próbują przyciągnąć do siebie internautów. Niektóre oferują nawet możliwość kupowania wirtualnych kosmetyków, których nie ma w darmowej wersji. Portale tego typu integrują się także z Facebookiem i MySpace, pozwalając na szybkie wysyłanie końcowych efektów pracy na nasze konta

Źródło: vBeta

Więcej na jejgadzety.pl